محفاظت از ذهن در برابر کرونا

محفاظت از ذهن در برابر کرونا

1399-01-01

سلام عزیزان پورمحمد هستم مشاور مدرسه شهید حسن رضایی خواستم چند کلمه ای را در خصوص حال و هوا و شرایط این روزها با شما دوستان صحبت کنم.

ببینید عزیزان ما توی این روزها اگر که مواظب نباشیم میتونیم بیشترین آسیب و فشار روانی را به فرزندمان وارد کنیم که حتی ممکنه از خود ویروس کرونا هم بدتر باشد ما برای اینکه بتوانیم فرزندانمان را آرام کنیم اول از همه باید این آرامش را به خودمان بدهیم ما تا خودمان آرام نباشیم نمیتوانیم فرزندانمان را آرام کنیم حتی ما اگر حرفی هم نزنیم آنها با دیدن چهره و رفتارهایمان از ما تاثیر میگیرند.

عزیزان بیاید اول از همه در آرامش بنشینیم و از منابع معتبر اطلاعاتی راجع به واقعیت این بیماری و روشهای پیشگیری از آن کسب کنیم و سعی کنیم نکاتی که گفته میشود را رعایت کنیم و آنها را با آرامش و همراه با لبخند به بچه هایمان نیز یاد بدهیم و بقیه مسایل را هم باید به خدا بسپاریم.

اینکه ما به اخبار منفی و شایعات گوش بدهیم و اینکه ما مدام در فضای مجازی بگردیم به شبکه خبر گوش بدهیم و اینکه بفهمیم الان چند نفر مبتلا شدن و چه تعداد فوتی داشتیم اینها هیچ کدام برای ما هیچ فایده ای ندارد بلکه بیشتر باعث میشوند استرس ما بیشتر شود و این استرس به فرزندان ما منتقل شود ولی وقتی ما آرام و خونسرد باشیم و بتوانیم خودمان را کنترل کنیم بچه ها هم به طبع از ما پیروی میکنند پس 90 درصد اوضاع به ما و رفتارهایمان بستگی دارد بعد از این هم ما باید سعی کنیم که حواس بچه ها را پرت کنیم با بازی کردن، فیلم دیدن، دور هم نشستن، صحبت کردن، خندیدن و تفریحات سالمی که میتوانیم در خانه انجام دهیم همه اینها می تواند به ما و فرزندمان کمک کند تا استرس کمتری را تجربه کنیم.

ببینید دوستان این روزها قطعا تمام میشود ولی اینکه چطوری این روزها را پشت سر بگذاریم خیلی مهم استمن به عنوان یک مادر میتوانم این شرایط را به شرایطی پر استرس و وحشتناک تبدیل کنم و این استرس و فشار را به خانواده خودم تحمیل کنم و یا نه برعکس میتوانم این شرایط را به یک فرصت خوب برای خودم و خانواده ام تبدیل کنم.

انشالله همه در کنار هم این روزهای سخت را پشت سر میگذاریم و دوباره با شادی و پر انرژی به زندگی روزمره خود برمیگردیم. با تشکر از همه شما عزیزان

ضمنا اگر سوالی در رابطه با ویروسها و نحوه برخورد با فرزند خود داشتید می توانید سوالات خود را برا معلم کلاس بفرستید و بنده سعی میکنم در اسرع وقت پاسخگوی شما دوستان باشم


 

clockPNG
calender

43

بعد از ظهر

23:36

یکشنبه -17 فروردین ماه