مهارت (نه) گفتن

1399-10-30

 
۵ راه ساده برای "نه" گفتن
 
اگر شما اطمینان ندارید که چگونه بایستی "نه" بگویید، در زیر ۵ راه ساده برای انجام آن وجود دارد. آنها را در موقعیت های خوب به کار ببندید.
 
۱- "الان خودم اولویت های دیگری دارم، نمی توانم این کار را انجام دهم."
 
اگر سرتان خیلی شلوغ است و نمی توانید  که درگیر درخواست یا پیشنهاد شخص دیگری  شوید، جمله ی بالا به کارتان می آید. این جمله به دیگران می فهماند که وقت شما هم اکنون پر است، بنابراین او بایستی دست نگه دارد. اگر که می خواهید کارتان آسان تر شود، می توانید به جمله تان این را هم اضافه کنید که بر روی چه چیزی مشغول به کار هستید تا او بهتر متوجه شود.
 
۲- "الان زمان خوبی نیست چرا که من در میان انجام کاری هستم. چطور است که ما در زمان دیگری دوباره ارتباط برقرار کنیم."
خیلی پیش می آید که شما در میان انجام کاری هستید که ناگهان درخواست کمکی از شما می شود. اول، به او این اجازه را بدهید که دریابد "الان زمان خوبی نیست" چرا که شما در حال انجام چیزی هستید. دوم، با پیشنهاد زمانی دیگر به او بفهمانید که شما مشتاق به کمک هستید. از این طریق، او احساس بدی نخواهد کرد.
 
 
۳- "مشتاق به انجام آن هستم، ولی..."
 
این جمله باعث دلگرمی می شود، چرا که به او این را می فهماند که شما ایده ی او را دوست دارید و هیچ چیز اشتباهی درباره ی آن وجود ندارد.
 
۴- "اجازه بده ابتدا درباره ی آن فکر کنم، بعدا به تو خبر خواهم داد."
 
این جمله بیشتر شبیه "شاید" گفتن است تا گفتن یک "نه" صاف و پوست کنده. اگر علاقه مند هستید اما نمی خواهید همین الان "بله" را بگویید، از این جمله استفاده کنید.
 
۵- "این ملاقات آن چیزی نبود که من نیاز داشتم اما یقینا درخواست شما را در نظر خواهم داشت."
 
 

clockPNG
calender

53

قبل از ظهر

02:59

یکشنبه -17 شهریور ماه